Gönderiliyor...

Saç Simülasyonu Nasıl Yapılır?

Saç Simülasyonu Nedir? Saç Simülasyonu Nasıl Yapılır?

Saç Simülasyonu seyrek saçlar için kullanılan bir medikal kamuflaj işlemidir. Medikal adı ise saç pigmentasyonudur. 
Saç simülasyonu cerrahi bir method değildir yani bir saç ekim yöntemi değildir. Bu yöntemde gerçek saç kökleri ve kıl yapıları taklit edilerek özel cihazlar yardımıyla kellik olan alanlara epidermal mikropigmentasyon uygulanmasıyla yapılır. Toplumda farklı isimlerle bilinen; saç simulasyonu, saç pigmentasyonu ve saç dövmesi terimleri aslında aynı uygulamalardır. Bu yöntem Saç Ekimi ile tamamlayıcı yöntem olup seyrek ekim yapılan kişilerde verimli sonuçlar doğurur. Saç simulasyonu işlemi saç ekimi kadar ağrı çektiren bir seçenek değildir ama ağrı kişiden kişiye değişebileceği için biz yine de az miktar ağrınız
olabilir diyelim. 

Yapılacak simulasyon işleminin kalitesine göre işlem kafa derisinde yaklaşık 3 yıl kadar bozulmadan kalabilir. Bu süre sonunda daha basit bir operasyon ile tekrar renklendirilerek devam edilebilmektedir. 
 

İstanbul’da Saç Simülasyonunu Nerede Yaptırabilirsiniz?

Saç simülasyonu başka bir deyişle saç pigmentasyonunu İstanbul’da medikal cihazlar ve tercihinize göre klinik yada hastane ortamında uygulayan merkezlerden biri olan Art Of Evcimen Salonunun sahibi ve Saç Simülasyonu Uzmanı Muharrem Evcimen’i önerebiliriz. İstanbul Maltepe’deki salonunda ve anlaşmalı klinik ve hastanelerde hizmet veren Muharrem Evcimen ile saçlarınıza dolgunluk kazandırabilirsiniz. 

Özellikle erkeklerin tercihi olan Saç Simülasyonu kolay ve ağrısız uygulanışı ve anında sonuç alınması nedeniyle yeni dönemde sıkça tercih edilen yöntemdir. Saçlarımız şıklığımızın ve özgüvenimizin en önemli kaynaklarından olduğuna göre, daha iyi bir görünüm ve özgüven için tercih edilebilir.